Zimowe konserwacje
Jakie czynno¶ci podj±æ, aby po roztopach nasze podwórko nie przypomina³o pobojowiska? Temperatury poni¿ej zera, ¶nieg i lód potrafi± byæ niezwykle destrukcyjnym czynnikiem, ale istnieje kilka sprawdzonych sposobów na walkê z zim±. Oto kilka z nich.
Rynny
W przypadku rynny najwa¿niejsze jest kontrolowanie jej dro¿no¶ci. Najpowa¿niejszym zagro¿eniem jest zamarzniêcie, poniewa¿ system staje siê wtedy niedro¿ny i w czasie odwil¿y woda zamiast sp³ywaæ rurami, zacznie zalewaæ sufit mieszkania. Dlatego warto zainwestowaæ w przewody grzewcze, które poprzez produkcjê ciep³a rozmra¿aj± zalegaj±ce bry³y lodu i zapewniaj± przepustowo¶æ.
Trawnik
Przykryte warstw± ¶niegu, trawniki nara¿one s± na gnicie, zw³aszcza pod udeptanym ¶niegiem. Dlatego warto regularnie usuwaæ go z miejsc, na których estetyce szczególnie nam zale¿y, a tak¿e w miarê mo¿liwo¶ci unikaæ chodzenia po nich. B³êdem jest równie¿ sk³adowanie odrzuconego z innych miejsc ¶niegu w³a¶nie na trawniku. W takim wypadku bêdzie on potrzebowa³ wiosn± du¿o wiêcej czasu, aby wzej¶æ.
Ogrodzenia
Tu sytuacja jest najprostsza – o ile odpowiednio wcze¶niej zainwestowali¶my w ogrodzenie dobrej jako¶ci. W przypadku wyboru ogrodzeñ z elastyczn± i powi±zan± z powierzchni± stali pow³ok± antykorozyjn±, takich jak ogrodzenia LEGI Polska, problem zimowej konserwacji spada nam z g³owy. Inaczej ni¿ w przypadku innych sprzêtów podwórkowych, odpowiednio wybrane ogrodzenie bêdzie inwestycj± na lata, odporn± na zmiany temperatur, nawet w przypadku ostrych ataków zimy.
Bramy
Je¿eli chodzi o bramy, koniecznie musimy zwróciæ uwagê na ich wypoziomowanie. Jest to niezwykle wa¿ne zw³aszcza w przypadku bram przesuwnych samono¶nych, które nara¿one s± na uszkodzenia ³o¿ysk. Warto równie¿ pamiêtaæ, ¿eby nie u¿ywaæ skrzyd³a bramy jako urz±dzenia do od¶nie¿ania i po ka¿dych intensywniejszych opadach ¶niegu uporz±dkowaæ teren, po których siê poruszaj±.
autor: opr. Redakcja, ¼ród³o: Legi Polska
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy