Kategorie:
Aranżacje | Akcesoria okienne | Malowanie i tapetowanie | Drzwi wewnętrzne | Podłogi | Oświetlenie | SchodyŚciany na złoto
Od wieków złoto kojarzy nam się z bogactwem i z wytwornymi pałacowymi wnętrzami. Teraz ta królewska barwa wkracza do nowoczesnych wnętrz, gdzie świetnie komponuje się z innymi kolorami, dodając im wyjątkowego blasku.
Złoto wraca do aranżacyjnych łask, jednak w nieco innym wydaniu – dziś jest zmatowione, celowo postarzone lub wprost przeciwnie – lśniące, niemal płynne. Zestawiony z nowoczesną formą mebli lub surowym tłem, np. betonowych ścian, stanowi silny akcent wnętrza. Dlatego też blask złota możemy wykorzystać w aranżacji swojego domu, niezależnie od tego czy preferujemy bogactwo barw i dodatków, czy wolimy elegancję minimalizmu.
Jak wprowadzić tę luksusową barwę do wnętrza?
Nowoczesne złoto lubi sąsiedztwo szarości, czerni, czy grafitu. Doda także blasku pomieszczeniom, w których króluje biel lub ecru; będzie ciekawym akcentem na tle granatu, czerwieni, fioletu, pomarańczu, różu czy głębokiej zieleni. Złoto możemy stosować zarówno w dodatkach, czerpiąc inspiracje od angielskiego projektanta Toma Dixona, jaki i w kolorze ścian.
Złoto pięknie prezentuje się w salonie, najbardziej reprezentacyjnym miejscu naszego domu. Wyjątkowy efekt złotego „muru” możemy uzyskać malując ścianę dobrej jakości farbą akrylową, np. Optiva Matt [5], oraz farbą o perłowym połysku Taika Pearl Paint, marki Tikkurila dla uzyskania ostatecznego efektu dekoracji. Farba ta jest dostępna w postaci dwóch baz – srebrnej i złotej, które można barwić na 12 efektownych kolorów, zgodnie z kartą kolorów Taika. Do tak wyeksponowanej powierzchni doskonale pasują nowoczesne, proste meble oraz czarne i szare dodatki. Przy tak wyraźnej ścianie zrezygnujmy ze wzorów lub innych złotych elementów wyposażenia.
Barwa złota sprawdzi się w każdym wnętrzu – począwszy od tych barokowych, a kończąc na nowoczesnych aranżacjach, w których królują chrom czy stal. Nie należy się jej bać – nawet niewielka ilość złotego blasku wprowadzi widoczne zmiany w wystroju wnętrz, które zyskają na wytworności, szyku i elegancji.
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy