Szukaj w serwisie

Kategorie:

Produkty budowlane | Praktyczne porady | Przed budową | Fundamenty | Ściany i elewacje | Dach i rynny | Izolacje i ocieplenia | Stropy | Okna i parapety | Drzwi i bramy garażowe | Chemia budowlana | Technologie | Klinkier

Tutaj jesteś: Budowa i remont / Okna i parapety

Pilkington Insulight Therm - szyby do energooszczędnych okien

kategoria: Okna i parapety
Pilkington Insulight Therm - szyby do energooszczędnych okien
Pilkington Insulight Therm - szyby do energooszczędnych okien [fot.: Pilkington]

Szyby są jednym z głównych elementów okna przyczyniającym się do obniżenia strat ciepła i oszczędzania energii. Szyby zespolone Pilkington Insulight Therm zapewniają znakomitą izolacyjność cieplną oraz pomagają w obniżeniu kosztów ogrzewania budynku.

Nowoczesne okna z szybami termoizolacyjnymi mają wiele zalet: są energooszczędne, likwidują strefy chłodu koło okien, a także redukują kondensację pary wodnej na szybach. Ponieważ pojedyncza tafla szkła daje bardzo słabą izolację cieplną, w oknach montuje się szyby zespolone – hermetycznie uszczelniony zestaw co najmniej dwóch szyb, pomiędzy którymi znajduje się zamknięta przestrzeń. Aby szyby zespolone miały lepszą izolację cieplną, stosuje się w nich szkło niskoemisyjne oraz wypełnia przestrzeń międzyszybową gazem szlachetnym, najczęściej argonem.

Szyby zespolone Pilkington Insulight Therm to jedno- lub dwukomorowe zestawy szybowe o podwyższonej izolacyjności cieplnej wykonane z dwóch rodzajów szkła: bezbarwnego i niskoemisyjnego. Oprócz zmniejszenia strat ciepła, umożliwiają one bierne pozyskiwanie energii słonecznej. Szkło niskoemisyjne pokryte jest bowiem niewidoczną dla oka powłoką, która przepuszcza do budynku wysokotemperaturowe promieniowanie słoneczne, a jednocześnie zatrzymuje niskotemperaturowe promieniowanie cieplne, emitowane przez grzejniki i inne obiekty znajdujące się pomieszczeniu.

Współczynnik U

Miernikiem właściwości termoizolacyjnych szyby i jednym z najważniejszych parametrów, który trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na zakup okien, jest współczynnik przenikania ciepła U. Określa on wielkość strat ciepła w Watach na 1 metr kwadratowy powierzchni szyby przy różnicy temperatur po obu jej stronach wynoszącej jeden stopień Kelwina (W/m²K).


Im niższa jest wartość współczynnika U, tym wyższa izolacyjność cieplna zestawu szybowego. Przy wyborze okna należy również zwrócić uwagę na współczynnik przepuszczalności energii słonecznej. Zimą zyski ciepła z promieniowania słonecznego wpadającego przez okno od strony południowej mogą pozytywnie przyczynić się do bilansu energetycznego budynku.


Najnowsze szkło z powłoką niskoemisyjną o wyjątkowo dobrych parametrach, Pilkington Optitherm S1, pozwala na uzyskanie znakomitej izolacyjności cieplnej i tym samym zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku.

Zastosowanie szkła Pilkington Optitherm S1 w jednokomorowej szybie zespolonej Pilkington Insulight Therm zapewnia współczynnik przenikania ciepła U na poziomie 1,0 W/m²K (w szybie zespolonej o budowie 4/16/4 i wypełnieniu argonem). Zaletą produktu jest również wysoka przepuszczalność światła wynosząca 70% i przepuszczalność energii słonecznej równa 48%.

Jeśli wymagana jest wyższa izolacyjność cieplna od uzyskiwanej w szybach jednokomorowych, należy zastosować szyby dwukomorowe. Przy użyciu szyb Pilkington Optitherm S1 w szybie dwukomorowej Pilkington Insulight Therm Triple współczynnik przenikania ciepła osiąga wartość 0,5 W/m²K (w szybie zespolonej o budowie 4/16/4/16/4, przy wykorzystaniu 2 szyb niskoemisyjnych i wypełnieniu argonem). Tak niska wartość współczynnika U zapewnia znakomitą izolacyjność cieplną przeszklenia i kwalifikuje produkt do użycia w budownictwie niskoenergetycznym. Oprócz tego ponieważ przy tak niskim współczynniku przenikania ciepła wzrasta temperatura szyby od strony wnętrza, staje się ona ciepła i można bez obaw dowolnie wykorzystać przestrzeń wokół okna.

zdjecie
[fot.: Pilkington]
zdjecie
[fot.: Pilkington]


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT


Copyright © 2011 by panoramabudownictwa.pl - profesjonalnie o budowaniu i remontach