Kategorie:
Produkty budowlane | Praktyczne porady | Przed budową | Fundamenty | Ściany i elewacje | Dach i rynny | Izolacje i ocieplenia | Stropy | Okna i parapety | Drzwi i bramy garażowe | Chemia budowlana | Technologie | KlinkierHydroizolacja mokrych pomieszczeń
Łazienka to pomieszczenie, gdzie stale utrzymujący się wysoki poziom wilgotności może powodować przenikanie wody do warstwy podkładowej. Dobór odpowiednich środków hydroizolacyjnych powinien uwzględniać nie tylko stopień zawilgocenia podłoża, ale także wysoką skuteczność zastosowanej izolacji przeciwwodnej.
Podczas codziennego użytkowania pomieszczeń takich jak łazienki czy łaźnie powstają duże ilości pary wodnej, a podłogi i ściany są często zalewane wodą. Wykruszanie się fug, odspajanie płytek, a także powstawanie nalotu z pleśni i grzybów, to rezultaty niszczącego działania wilgoci. Przed wystąpieniem takich problemów warto odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenie, wykonując izolację przeciwwodną. Dla prawidłowej hydroizolacji ważna jest wilgotność podłoża, na którym stosowany będzie preparat. Gdy jest ono suche, zalecane jest zastosowanie płynnej folii. Natomiast przy wysoce zawilgoconym pomieszczeniu do skutecznego zabezpieczenia rekomendowana jest elastyczna zaprawa uszczelniająca.
Izolacja przeciwwodna łazienek
Przystępując do prac hydroizolacyjnych w typowej łazience należy najpierw zmniejszyć i wyrównać nasiąkliwość podłoża. Używa się do tego celu gruntów penetrujących, które poprawiają parametry nośności podłoża i dodatkowo zwiększają przyczepność warstwy izolacji przeciwwodnej.
Po przygotowaniu podłoża można przystąpić do wykonania izolacji właściwej. W łazience niezawodną ochronę wodoszczelną zapewni metoda bezspoinowa, z użyciem np. płynnej folii. Produk tent tworzy elastyczną i trwałą powłokę, która zabezpiecza podłoże przed wilgocią i wodą. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością i doskonale wypełnia rysy w podłożu. Płynną folię należy nanosić w dwóch warstwach. W celu wzmocnienia uszczelnienia w newralgicznych miejscach takich jak: naroża, łączenia ścian z posadzką, przejścia rur instalacyjnych, szczeliny dylatacyjne zalecane jest zastosowanie taśm uszczelniających, które należy zatopić w pierwszej warstwie płynnej folii, jeszcze przed jej wyschnięciem.
Zaawansowana ochrona pomieszczeń mokrych
Gdy podłoże jest mocno zawilgocone alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie dwuskładnikowej zaprawy uszczelniającej, która może być aplikowana nawet na mokre (matowo wilgotne) podłoża. Masa ta, wypełniając rysy i pęknięcia powierzchni, tworzy spójną i elastyczną powłokę chroniącą przed działaniem wilgoci.
Zawilgocone ściany łazienki warto zabezpieczyć Środkiem do walki z wilgocią, który uszczelni ich powierzchnię, nie zmniejszając jednocześnie paroprzepuszczalności. W przypadku pojawienia się na ścianach nalotów z pleśni i grzybów zalecane jest zastosowanie Środka grzybobójczego Tytan Professional. Preparat ten skutecznie i bezzapachowo usuwa grzyby, pleśnie i glony z murów, tynków oraz powłok malarskich, jednocześnie przeciwdziałając ich rozwojowi w przyszłości.
Źródło: Selena
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy