Kategorie:
Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | ZabytkiHarmonogram remontu - dlaczego kolejność prac ma znaczenie?
Przeprowadzenie remontu zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Wymaga mnóstwo czasu, cierpliwości i zaangażowania. By podczas remontu wszystko przebiegało prawidłowo, konieczne jest również racjonalne planowanie. Najlepiej jest ułożyć sobie szczegółowy harmonogram remontu. Pozwala on przede wszystkim na niepominięciu żadnych prac i na wykonywaniu ich w takiej kolejności, aby nie wpływały one na siebie negatywnie.
Remont mieszkania - od czego zacząć?
Każdy remont mieszkania przebiega oczywiście w inny sposób. Wszystko zależy bowiem przede wszystkim od tego, jakie prace mają być przeprowadzone. Harmonogram musi natomiast uwzględniać wszystko. Poczynając od wprowadzania dodatkowych ścianek, na układaniu poduszek dekoracyjnych kończąc.
Rzeczą niezwykle ważną jest jednak to, aby ustalić sobie pewien budżet. Nie jest możliwe wykonanie remontu tanio i porządnie. Już na samym początku musimy zdawać sobie zatem sprawę z tego jakie wiążą się z tym koszty. Dokładne ich wyliczenie pomaga uniknąć późniejszych niespodzianek, frustracji i zmartwień. Na podstawie cen dostępnych na rynku materiałów możemy oszacować, ile kosztuje remont mieszkania.
Ułożenie planu i zdobycie pozwoleń
Po oszacowaniu budżetu, należy przystąpić do ułożenia planu. Powinien on obejmować wszystkie prace, z zachowaniem pewnej granicy tolerancji. Niektóre prace mogą bowiem potrwać nieco dłużej. Podczas generalnych remontów bardzo często odkrywa się miejsca, które wymagają koniecznych napraw.
W przypadku niektórych remontów, konieczne jest również uzyskanie stosownych pozwoleń. Może być tak chociażby wtedy gdy chcemy usunąć jakąś ścianę bądź też nanieść dodatkową.
Mokre prace
Pierwszymi pracami jakie powinniśmy wykonywać, są oczywiście prace mokre. Można tutaj zatem wziąć pod uwagę wylewanie posadzki czy też kładzenie tynków na ściany. Takie prace wymagają czasu na to, aby wszystko mogło porządnie wyschnąć. Dlatego też lato jest czasem remontów, ponieważ temperatury są wówczas wyższe i sprzyjają szybkiemu postępowi.
Czas na podłogę
Kolejny ważny etap, to wykonanie podłogi. Może być ona pokryta wytrzymałymi i funkcjonalnymi panelami, ale również i szlachetną deską podłogową. Wykonanie podłogi pozwala na rozpoczęcie wszystkich innych prac, które muszą być oczywiście do niej dostosowane.
Wykończenie i prace montażowe
Ostatnim już etapem są prace wykończeniowe. Można do nich zaliczyć malowanie ścian, montowanie półek na ścianach czy też wieszanie nowych plakatów. Takie rzeczy są wykonywane na końcu ze względu na to, iż w między czasie mogłyby się podczas remontu zniszczyć, zabrudzić itp.
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy