Kategorie:
Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia | Rynek budowlany | Prawo | Finanse | Narzędzia | ZabytkiCzym charakteryzuje się drewno konstrukcyjne C24?
Drewno jest ulubionym materiałem konstrukcyjnym wielu specjalistów zajmujących się budownictwem i branżami związanymi z mechaniką. Z drewna bardzo często wykonuje się prototypy lub posługuje się nim przy projektowaniu. Dzieje się tak dlatego, że drewno łatwo poddaje się obróbce i można je łączyć z innymi materiałami. Sprawdź, czym charakteryzuje się jego konkretny rodzaj – drewno konstrukcyjne C24.
Do czego używa się drewna konstrukcyjnego C24
Zanim drewno pozyskane ze ściętych drzew będzie mogło być wykorzystane do budowy lub innych celów, które wymagają zachowania kształtu i odpowiedniej wytrzymałości, musi zostać poddane wielu zabiegom. Polegają one na suszeniu, nasączaniu różnymi substancjami oraz poddawaniu drewna różnym procesom, które ostatecznie pozwalają uzyskać pożądane parametry.
Najwyższą klasą, którą można uzyskać bez ponoszenia nadmiernych kosztów reprezentuje drewno konstrukcyjne C24 w Warszawie. Jednym z najważniejszych parametrów technicznych tej klasy drewna jest wytrzymałość na obciążenie 250 kg na centymetr kwadratowy. Pozwala to na wykorzystanie tego drewna przy każdym rodzaju konstrukcji budowlanych, jeśli dodatkowe wymagania nie stanowią inaczej.
Co możesz zbudować z drewna klasy C24
Jeśli zamówisz drewno konstrukcyjne w Mińsku Mazowieckim, możesz wykorzystać je jako materiał budulcowy na konstrukcje dachowe, legary, dźwigary i we wszelkich innych zastosowaniach, które wymagają najwyższej odporności i długoletniej wytrzymałości na zmienne warunki termiczne i atmosferyczne.
Drewno konstrukcyjne najczęściej pozyskiwane jest z drzew iglastych. Zwykle są to sosny, świerki, jodły i modrzewie. Do wykorzystania nadają się egzemplarze, które nie zawierają zbyt dużej ilości sęków. Wymaga się również, aby utrzymany był jak najniższy poziom zawartości żywicy. Mimo tak wysokich wymagań można pozyskać odpowiedni materiał w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu ostateczny produkt jest w stanie konkurować z drewnem z importu. Dzięki temu tak wiele konstrukcji w Polsce powstaje z krajowego drewna.
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy